MARS to uroczy, zabytkowy domek na skarpie w dzielnicy Rembertów na warszawskiej Wygodzie. Zbudowany w latach dwudziestych XX wieku, zakupiony w 1957 roku, został pierwszym, macierzystym domem Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świeckiej wspólnoty osób konsekrowanych, których współzałożycielem i ojcem duchowym był bł. kard. Stefan Wyszyński. Nazwa pochodzi od nazwy ulicy Marsa i taka nazwa widnieje w pismach Kard. Wyszyńskiego i tradycji wspólnoty.
Dom jest miejscem, w którym w latach 1957-1969 często bywał Ks. Prymas, tutaj głosił Słowo Boże dla wspólnoty Instytutu, tutaj powstało wiele jego duchowych konferencji głoszonych podczas rekolekcji i dni skupienia. Miejsce w dalszym ciągu jest naznaczone obecnością Błogosławionego - kaplica, w której sprawował Najświętszą Ofiarę, a w niej jego osobisty klęcznik, relikwie, wystrój wnętrza jak za czasów jego obecności. Obok, w pokoju Ks. Prymasa - jak przed laty - meble, pamiątki po Ojcu, w stanie niezmienionym. Kontakt z miejscem wprowadza nutę refleksji i zadumy, napełnia pokojem.
Otoczenie domu jest pełne zieleni, stanowi dobry klimat do fizycznego i duchowego odpoczynku.
Na Marsie co miesiąc świętowane są I soboty z Maryją i Prymasem Tysiąclecia, to dzień otwarty dla odwiedzających, a także okazja do osobistej i wspólnej modlitwy. Można odwiedzić to miejsce indywidualnie lub organizując wyjazd grupowy po uprzednim umówieniu z przedstawicielami Fundacji.
Fundacja Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego zgodnie z działalnością statutową wspiera działania Marsa, prowadzi prace na rzecz dostosowania miejsca dla odwiedzających.

abcmilosci.pl

07 lutego 2020

Wszyscy, którzy oczekiwali na kolejny wydruk edukacyjnej gry planszowej "ABC Miłości" mogą już składać  u nas większe zamówienia. Pierwsza część zaplanowanego wydruku trafiła do naszej siedziby.

 

Dla tych, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać naszej publikacji, przypominamy, że gra jest oparta na "ABC Społecznej Krucjaty Miłości" Kardynała Wyszyńskiego, zawiera także jego zdjęcia i niektóre wydarzenia z życia, wkrótce już  Błogosławionego, Prymasa Tysiąclecia.

 

Gra zapoznaje z programem "ABC Społecznej Krucjaty Miłości" w formie znaków, których przestrzeganie buduje miłość między ludźmi, kształtuje postawę szacunku i wzajemnej życzliwości. Propaguje postawy przeciwne przemocy.

 

Doskonali refleks, wyobraźnię, myślenie. Wspaniała do zabawy w gronie rówieśników i rodziny, do wykorzystania w ramach godzin wychowawczych, katechezy, w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, świetlicach, grupach młodzieżowych. 

 

Grę planszową "ABC Miłości" można nabyć  za cenę 18,45 PLN/ egz. Istnieje możliwość wysyłki. Koszty wysyłki opłacamy przy nadaniu, dlatego zamawiając grę należy doliczyć do wpłaty przelewu:

1 -2 egz.  - 13,00 zł (paczka, Poczta Polska)

W przypadku większej liczby egzemplarzy należy skonsultować kwotę opłaty za przesyłkę z Fundacją mailowo lub telefonicznie.

 

Osoby zainteresowane grą prosimy o kontakt mailowy: fundacja@abcmilosci.pl

 

 

Gra ABC Miłości już dostępna!