MARS to uroczy, zabytkowy domek na skarpie w dzielnicy Rembertów na warszawskiej Wygodzie. Zbudowany w latach dwudziestych XX wieku, zakupiony w 1957 roku, został pierwszym, macierzystym domem Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świeckiej wspólnoty osób konsekrowanych, których współzałożycielem i ojcem duchowym był bł. kard. Stefan Wyszyński. Nazwa pochodzi od nazwy ulicy Marsa i taka nazwa widnieje w pismach Kard. Wyszyńskiego i tradycji wspólnoty.
Dom jest miejscem, w którym w latach 1957-1969 często bywał Ks. Prymas, tutaj głosił Słowo Boże dla wspólnoty Instytutu, tutaj powstało wiele jego duchowych konferencji głoszonych podczas rekolekcji i dni skupienia. Miejsce w dalszym ciągu jest naznaczone obecnością Błogosławionego - kaplica, w której sprawował Najświętszą Ofiarę, a w niej jego osobisty klęcznik, relikwie, wystrój wnętrza jak za czasów jego obecności. Obok, w pokoju Ks. Prymasa - jak przed laty - meble, pamiątki po Ojcu, w stanie niezmienionym. Kontakt z miejscem wprowadza nutę refleksji i zadumy, napełnia pokojem.
Otoczenie domu jest pełne zieleni, stanowi dobry klimat do fizycznego i duchowego odpoczynku.
Na Marsie co miesiąc świętowane są I soboty z Maryją i Prymasem Tysiąclecia, to dzień otwarty dla odwiedzających, a także okazja do osobistej i wspólnej modlitwy. Można odwiedzić to miejsce indywidualnie lub organizując wyjazd grupowy po uprzednim umówieniu z przedstawicielami Fundacji.
Fundacja Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego zgodnie z działalnością statutową wspiera działania Marsa, prowadzi prace na rzecz dostosowania miejsca dla odwiedzających.

abcmilosci.pl

Fot. Janusz Gajdamowicz

Naklejki ABC Miłości

Sympatykom "ABC Społecznej Krucjaty Miłości" polecamy kolorowe naklejki, na których zamieściliśmy niektóre "dobre rady" Prymasa Wyszyńskiego, takie jak: "Myśl dobrze o wszystkich", "Pracuj rzetelnie", "Użyczaj ze swego", "Otwórz się ku ubogim i chorym", "Módl się za wszystkich". Szczególnie polecamy je dzieciom. Przypominają o tym, co istotne w naszej miłości do innych, a przy tym ładnie się prezentują.
Znakomicie sprawdzą się, naklejone na przedmioty czy ubrania.

Zestaw naklejek może być także wspaniałym dodatkiem do gry planszowej "ABC Miłości", można używać ich np. jako nagród dla uczestników gry.
Zamówienia na min. 40 sztuk (cena naklejek 32 zł + koszt wysyłki) można składać, pisząc na adres mailowy Fundacji:

fundacja@abcmilosci.pl

Plansza 1

Instytut Prymasa Wyszyńskiego

Instytut Prymasowski

     Współpraca

Plansza 3

Plansza 2

Zadanie 2

Zadanie 1

"Kochać znaczy" - scenariusz 1

 Scenariusze zajęć

ABC Miłości  planszowa gra edukacyjna

Zawartość gry: plansza A3 (złożona do A4), pudełko A4 z opisem

i instrukcją, kostka, 4 pionki. Grę można zamówić w Fundacji mailowo: fundacja@abcmilosci.pl
lub telefonicznie: 609483001

Cena gry wynosi 20,90 zł.

Koszty wysyłki opłacamy przy nadaniu, dlatego zamawiając gry, należy je doliczyć do wpłaty. Kwotę opłaty za przesyłkę należy skonsultować z Fundacją mailowo lub telefonicznie (kwota jest stosunkowo niższa przy większej liczbie egzemplarzy - opłata kurierska).

Opłaty za grę należy dokonać na poniższe konto lub w siedzibie Fundacji. Na życzenie zainteresowanych wystawiamy faktury.

Fundacja Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego

ul. Marsa 61

04-242 Warszawa
Nr konta: PKO SA 35 1240 6218 1111 0000 4609 1682

Gra edukacyjna "ABC Miłości" jest dedykowana wszystkim, którzy chcą łączyć uczenie się zasad moralnych z dobrą zabawą. Towarzyszy dobrej zabawie nie tylko dzieci i młodzieży, ale również całej rodziny, grupy szkolnej, parafialnej czy placówki wychowawczej. Oparta na tekście "ABC Społecznej Krucjaty Miłości" Stefana kardynała Wyszyńskiego uczy szacunku do innych, proponuje postawy życzliwości i miłości, przeciwne przemocy. Proponuje rzetelną pracę i dzielenie się z innymi jej owocami.

Gra wykorzystuje niektóre cytaty o miłości autorstwa Prymasa Tysiąclecia, ukazuje także niektóre wydarzenia z jego życia.

Może być dobrym prezentem dla dzieci i młodzieży na różne okazje.