MARS to uroczy, zabytkowy domek na skarpie w dzielnicy Rembertów na warszawskiej Wygodzie. Zbudowany w latach dwudziestych XX wieku, zakupiony w 1957 roku, został pierwszym, macierzystym domem Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świeckiej wspólnoty osób konsekrowanych, których współzałożycielem i ojcem duchowym był bł. kard. Stefan Wyszyński. Nazwa pochodzi od nazwy ulicy Marsa i taka nazwa widnieje w pismach Kard. Wyszyńskiego i tradycji wspólnoty.
Dom jest miejscem, w którym w latach 1957-1969 często bywał Ks. Prymas, tutaj głosił Słowo Boże dla wspólnoty Instytutu, tutaj powstało wiele jego duchowych konferencji głoszonych podczas rekolekcji i dni skupienia. Miejsce w dalszym ciągu jest naznaczone obecnością Błogosławionego - kaplica, w której sprawował Najświętszą Ofiarę, a w niej jego osobisty klęcznik, relikwie, wystrój wnętrza jak za czasów jego obecności. Obok, w pokoju Ks. Prymasa - jak przed laty - meble, pamiątki po Ojcu, w stanie niezmienionym. Kontakt z miejscem wprowadza nutę refleksji i zadumy, napełnia pokojem.
Otoczenie domu jest pełne zieleni, stanowi dobry klimat do fizycznego i duchowego odpoczynku.
Na Marsie co miesiąc świętowane są I soboty z Maryją i Prymasem Tysiąclecia, to dzień otwarty dla odwiedzających, a także okazja do osobistej i wspólnej modlitwy. Można odwiedzić to miejsce indywidualnie lub organizując wyjazd grupowy po uprzednim umówieniu z przedstawicielami Fundacji.
Fundacja Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego zgodnie z działalnością statutową wspiera działania Marsa, prowadzi prace na rzecz dostosowania miejsca dla odwiedzających.

abcmilosci.pl

16 czerwca 2020

Sympatykom ABC Społecznej Krucjaty Miłości polecamy kolorowe naklejki, na których zamieściliśmy niektóre "dobre rady" Prymasa Wyszyńskiego, takie jak: "Myśl dobrze o wszystkich", "Pracuj rzetelnie", "Użyczaj ze swego", "Otwórz się ku ubogim i chorym", "Módl się za wszystkich". Szczególnie polecamy je dzieciom. Przypominają o tym, co istotne w naszej miłości do innych, a przy tym ładnie się prezentują.

Znakomicie sprawdzą się, naklejone na przedmioty czy ubranie.

Zestaw naklejek może być także wspaniałym dodatkiem do gry planszowej "ABC Miłości", można używać ich np. jako nagród dla uczestników gry.

Zamówienia na min. 40 sztuk (koszt wydruku 32 zł + koszt wysyłki) można składać, pisząc na adres mailowy Fundacji: fundacja@abcmilosci.pl

Zapraszamy!

Naklejki ABC Miłości