MARS to uroczy, zabytkowy domek na skarpie w dzielnicy Rembertów na warszawskiej Wygodzie. Zbudowany w latach dwudziestych XX wieku, zakupiony w 1957 roku, został pierwszym, macierzystym domem Instytutu Prymasa Wyszyńskiego, świeckiej wspólnoty osób konsekrowanych, których współzałożycielem i ojcem duchowym był bł. kard. Stefan Wyszyński. Nazwa pochodzi od nazwy ulicy Marsa i taka nazwa widnieje w pismach Kard. Wyszyńskiego i tradycji wspólnoty.
Dom jest miejscem, w którym w latach 1957-1969 często bywał Ks. Prymas, tutaj głosił Słowo Boże dla wspólnoty Instytutu, tutaj powstało wiele jego duchowych konferencji głoszonych podczas rekolekcji i dni skupienia. Miejsce w dalszym ciągu jest naznaczone obecnością Błogosławionego - kaplica, w której sprawował Najświętszą Ofiarę, a w niej jego osobisty klęcznik, relikwie, wystrój wnętrza jak za czasów jego obecności. Obok, w pokoju Ks. Prymasa - jak przed laty - meble, pamiątki po Ojcu, w stanie niezmienionym. Kontakt z miejscem wprowadza nutę refleksji i zadumy, napełnia pokojem.
Otoczenie domu jest pełne zieleni, stanowi dobry klimat do fizycznego i duchowego odpoczynku.
Na Marsie co miesiąc świętowane są I soboty z Maryją i Prymasem Tysiąclecia, to dzień otwarty dla odwiedzających, a także okazja do osobistej i wspólnej modlitwy. Można odwiedzić to miejsce indywidualnie lub organizując wyjazd grupowy po uprzednim umówieniu z przedstawicielami Fundacji.
Fundacja Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego zgodnie z działalnością statutową wspiera działania Marsa, prowadzi prace na rzecz dostosowania miejsca dla odwiedzających.

abcmilosci.pl

24 sierpnia 2022
Instytut Prymasa Wyszyńskiego i Fundacja Dziedzictwo Stefana Kardynała Wyszyńskiego serdecznie zapraszają na
DZIEŃ Z BŁOGOSŁAWIONYM PRYMASEM TYSIĄCLECIA
w domu Instytutu Prymasa Wyszyńskiego przy ul. Marsa 61 w Warszawie dnia 28 sierpnia 2022 w godz. 10.00-18.00
Program:
10.00 Otwarcie
Zwiedzanie
Zajęcia, gry dla dzieci, młodzieży
12.30 Msza święta
14.30 Film
15.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego
Konferencja Anny Rastawickiej
18.00 Zamknięcie
Od 11.00 zbieramy intencje modlitewne, które będą wyczytane podczas sprawowanej Mszy świętej o 12.30. Intencje można wpisać także do księgi modlitw – będą polecane w modlitwach wspólnoty Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.
Oprowadzanie odwiedzających w godzinach: 10.00 - 12.00, 17.00 - 18.00
Zabawy plenerowe dla dzieci w ogrodzie: od 10.00 (pod okiem własnych opiekunów, zgłoszenia telefonicznie 609 483 001)
Będzie możliwość nabycia pamiątek i książek z nauczaniem bł. Stefana Kard. Wyszyńskiego.

To już kolejny Dzień z Błogosławionym Prymasem!